Szal - modny czy ciepły?

Data wpisu: 30.11.2018
Zdjęcie główne #83 - Szal - modny czy ciepły?

                Jesień w pełni, a temperatury prawdziwie zimowe. Dla wszystkich modowych ekspertów, stylistów, influencerów  czy blogerów to dobry czas. Dobry bo jest o czym mówić, pisać, co stylizować i dobierać. Możemy bez końca analizować najlepsze i najmodniejsze modele kurtek, płaszczy, butów, czapek czy szali. No właśnie, chciałbym dziś napisać pokrótce kilka subiektywnych spostrzeżeń na temat męskich szali. Od kilku sezonów właściwie we wszystkich modowych markach zyskują one na znaczeniu     a ich wybór jest coraz większy, zarówno jeśli chodzi  o kolorystykę jak  również materiał z jakiego są wykonywane. Na szczęście także panowie zaczynają uznawać już szalik jako nieodłączny element własnej garderoby, nie tylko jako coś, co zapewni nam komfort i poczucie ciepła, ale także jako doskonały element modowy, podkreślający charakter naszej stylizacji. Uważam że szal oprócz praktyczności jest pewnym dopełnieniem i odważę się porównać go do poszetki   w marynarce, tzn można się bez niego obyć, jest dodatkiem, ale odpowiednio dobrany może przyciągnąć uwagę, czasem dodać formalności, czasem „pazura” i mocnego charakteru. Potwierdzeniem na jednak czasem niemałą rolę szala mogą być bardzo ważne uroczystości   i gale jakie przede wszystkim zdarza nam się obserwować na szklanym ekranie podczas których zaproszeni goście przybywają we frakach    z białym szalem na szyi – w tym przypadku jest to po prostu element dress codu. Warto wiedzieć że takie męskie szale zawsze wykonane są z jedwabiu i zakończone frędzlami o długości ok 2 cm.

 

Przechodząc jednak do bardziej praktycznych i codziennych szalowych stylizacji warto pamiętać o kilku zasadach:

- Przy zakupie szala zwracaj uwagę na jego skład – najlepiej gdyby był wykonany z wełny, jedwabiu lub kaszmiru (ważne aby przynajmniej 80% składu tworzyły naturalne włókna)

Pamiętaj że szal będziesz zakładał nie tylko na kurtkę czy płaszcz. Czasem również (szczególnie przy niższych temperaturach) na szyję więc ważne aby był on przyjemny i miękki w dotyku.                                                           

- Kolor ma znaczenie – jednolite stonowane kolory (granaty, grafity) będą zawsze najbardziej klasyczne i formalne dlatego najlepiej będą wyglądały połączone z płaszczem. Szal może być jednak mocnym stylowym dodatkiem. Ważne jednak aby kolorystycznie pasował do innych dodatków takich jak czapka, rękawiczki lub też do butów.

 

                                      

                                      

             

 

- Sposób założenia szala również ma znaczenie – najbardziej elegancie będzie zwykłe przełożenie przez szyję (zupełnie jednak niepraktyczne), natomiast różnego rodzaju wiązania nadają odpowiedniego stylu, charakteru, przyciągają uwagę i przede wszystkim jest nam cieplej.

                                       

                                      

                                         

Coraz większą popularnością cieszą się także kominy. Zazwyczaj są wykonane z wełny o grubym splocie co powoduje że przydają się przy naprawdę niskich temperaturach. Zdecydowanie bardziej pasują do kurtek i casualowych stylizacji.

                                      

                                      

                                      

 

                                              

                       

                                             

   

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.